Get Adobe Flash player
دوشنبه, شهریور 31, 1393
مصاحبه مصاحبه با بازیکنان DotA مصاحبه با کورو MYM - KuroKy صالحی تخاصمی
جمعه ، 6 آذر 1388 ، 18:51

مصاحبه با کورو MYM - KuroKy صالحی تخاصمی

نویسنده:  مسعود یوسف نژاد
به این مطلب چه رتبه ای می دهید:
(4 رای)
Kuroky Kuroky Dota League

Babak مصاحبه کننده: بابک Bobster هاشمی

آذرماه 1388


من خیلی خوشحالم که در این مصاحبه شرکت می کنم و امیدوارم طرفداران ایرانی من از خواندن این مصاحبه لذت ببرند، من خوشحالم که با من تماس گرفتید تا بتوانم با بازیکنان ایرانی صحبت کنم.

سایبرگ: برای شروع لطفا خودتون رو بطور کامل معرفی کنید.
Kuroky: سلام به همه، اسم من “کورو صالحی تخاصمی”، در حال حاضر 17 سال دارم و هنوز در مدرسه مشغول به تحصیل می باشم، همانطوری که خیلی از شما می دانید اصلیت من ایرانی است ولی در آلمان بدنیا آمده ام.

سایبرگ: آیا تا به حال در ایران بوده ای؟ در چه شهری؟
Kuroky: تا به حال دو بار به ایران صفر کرده ام، من از تهران بازدید کردم جایی که بعضی از اقوام ام در آن زندگی می کنند و همچنین از خانه پدری ام در شهر رشت که بسیار زیبا بود بازدید کردم بعلاوه در لنگرود شهر مادری هم بوده ام.

سایبرگ: بکی شروع به  DotA بازی کردن کردید (در آن زمان چه سنی داشتی) آیا ابتدا وارکرفت بازی می کردی و بعد به DotA علاقمند شدی؟
Kuroky: من از 5 سال پیش بازی DotA رو شروع کردم در آن زمان من 12 و یا 13 سال داشتم، زمانی که شروع کردم واقعا جوان بودم ، وقتی شروع کردم معمولا Warcraft و Map های Mele رو بازی می کردم ولی از زمانی که شروع به بازی DotA کردم دیگه در Ladder بازی نکردم.

سایبرگ: بهترین نسخه DotA کدام است و چرا؟ آیا هنوز اون نسخه خاص رو برای تفریح بازی می کنی؟
Kuroky: من واقعا نسخه فعلی یعنی 6.64 رو دوست دارم، پس این نسخه رو بهترین نسخه DotA می دانم.

سایبرگ: چطور استراتژی های جدید رو خلق می کنی، آیا استراتژی ها توسط ذهن شما بوجود می آیند و یا توسط مشورت و همفکری با باقی هم تیمی هات شکل می گیرند؟
Kuroky: من در زمان هایی که وقت خالی دارم در مورد استراتژی ها بسیار فکر می کنم، و ناگهان فکر می کنم "این می توانه استراتژی خیلی خوبی باشه" پس آن رو می نویسم و بعد از آن با هم تیمی هام تست اش می کنیم و ممکن است استراتژی خوبی باشه و یا نه.

سایبرگ: وقتی که تو و هم تیمی هات یک استراتژی جدید خلق می کنید آیا به ضد آن استراتژی هم فکر می کنید؟ لطفا در مورد روش تان توضیح دهید؟
Kuroky: بله، فکر کردن در مورد ضد ترکیب هیرو ها بسیار مهم است، اگر یک استراتژی تعداد زیادی ضد داشته باشه، استفاده کردن ازش کار درستی به نظر نمی رسه، پس فکر کردن در مورد ضد استراتژی در اسرع وقت موثر است

سایبرگ: این سئوال یکی از سئوالات رایج کاربران سایت cyberg.ir که در خواست کرده بودند تا از شما بپرسیم، شما در تیم تان چطور هیرو ها رو انتخاب می کنید، موارد مهمی که شما و هم تیمی هایتان در این رابطه در نظر می گیرید کدامند؟
Kuroky: خوب، این به هم تیمی هایم بستگی داره، در Ks.int من و puppey اکثر استراتژی ها را با هم ایجاد می کردیم ولی او کاپیتان تیم بود و معمولا حرف آخر را او می زد. در MYMمن نقش کاپیتان تیم را دارم پس معمولا من در مورد هیروها، استراتژی ها و ترکیبات مختلف فکر می کنم اما در زمان انتخاب هیروها هم تیمی های من کمکم می کنند. مهمترین نکته ای که در نظر می گیریم اینه که اول بازی قدرت  Push زیادی داشته باشیم و بتونیم خوب Gank کنیم و همچنین سعی می کنیم هیروهایی رو انتخاب کنیم که در آخر بازی هم مفید باشند.

اما همچنین ما سعی می کنیم تا در مورد حریف خود نیز فکر کنیم اگر ما بداتیم که حریف مقابل استراتژی خاصی را بخوب بازی می کند ما معمولا هیروهای مربوط را حذف می کنیم.

Kuroky - Kuro Salehi

سایبرگ: ترکیب قدرتمندی از هیرو ها را برای مسابقه 5 به 5 و همچنین 3 به 3 نام ببرید؟
Kuroky: این همیشه به روش بازی شما بستگی داره، اما من برای 5 به 5 فکر می کنم Zeus/Spectre/Lion/Warlock/Sandking می توانه بسیار خطرناک باشه شما می توانید Lion رو با Venge جایگزین کنید اگر حریف تون آن رو انتخاب کرده باشه. من Spectre و Warlock را با هم در یک مسیر، Lion یا Vengful Spirit با Sandking را در مسیر دیگر و همچنین Zeus را به تنهایی در مسیر  آخر  قرار می دهم این هیروها قدرت جنگندگی بسیار زیادی دارند. و شما Spectre را برای انتهای بازی دارید.
برای 3 به 3 من فکر می کنم Tinker/Bane Elemntal/Viper ترکیب خوبی است چون شما مسیرهای تک نفره بسیار قوی دارید، و هر یک به خوبی می توانند مسیر خود را کنترل کنند. شما می توانید Rhasta را با یکی از هیرو ها جابجا کنید.

سایبرگ: چقدر در روز تمرین می کنید؟
Kuroky: ما معمولا روزانه 2 تا 5 ساعت تمرین می کنیم. این نوسان داره.

سایبرگ: آیا در روزهای عادی DotA رو بصورت تفریحی بازی می کنید یا همیشه فقط بطور جدی بازی می کنی؟
Kuroky: من بعضی وقت ها با بقیه (بازیکنان دیگه) برای تفریح بازی می کنم اما ترجیح می دم با هم تیم هام تمرین کنم.

سایبرگ: هیرو مورد علاقت کدام است؟  چرا؟
Kuroky: این سئوال سختی است چون هیروی مورد علاقه من بارها تغییر کرده است. اما بیشتر اوقات دوست دارم با Qop, Tinker و یا Meepo بازی کنم.

سایبرگ: زمانی که با عدم تعادل (Imbalance) در بازی برخورد می کنی و یا ایده جدید به نظرت برسه آیا به IceFrog ایمیل می زنی؟
Kuroky: من معمولا سعی می کنم خودم رو باشرایط وفق دهم، اما بعضی اوقات بتا تسترها و IceFrog در مورد تعادل بازی از من کمک می گیرند و من سعی می کنم به آنها کمک کنم.

سایبرگ: روش مورد علاقه شما در بازی چیست؟ Ganging, Farming و یا Support؟
Kuroky: من Ganging رو از همه بیشتر دوست دارم،  این حرکت های بسیار زیادی داره و بازی کردن اش قشنگ، اما روش بازی من ترکیب Ganging و Carry است.

سایبرگ: اگر قرار باشه تیم خودت رو تشکیل بدی چه بازیکنانی رو دعوت خواهی کرد؟
Kuroky: خوب، من تیم فعلی ام رو خیلی دوست دارم پس تغییرش نخواهم داد.

سایبرگ: آیا تا بحال بازی تیم های DotAی ایرانی رو دیدی؟ آیا تیم ایرانی رو می شناسی؟
Kuroky: بله یک بار Reborn رو دیدم، وقتی که آنها در ESWC Paris شرکت کرده بودند سال گذشته، متاسفانه من تیم های ایرانی دیگه رو نمی شناسم. گرفت اطلاعات در مورد تیم های ایرانی سخت است. من آنها را زیاد در بازی های بین الملی نمی بینم.

سایبرگ: فکر می کنی به ایران بیایی برای دیدن کشورت و همچنین برای مدتی در میان بازیکنان ایرانی باشی؟
Kuroky: ممکن یک روزی، کی می دونه :D

Kuroky - Kuro Salehi


سایبرگ: تجهیزات گیمینگ چی هستند؟
Kuroky: من از ماوس Razer Diamonback و کی برد Logitech و از هدست Sennheiser استفاده می کنم.

سایبرگ: آیا از نرم افزار خاصی برای سفارشی کردن کلید ها استفاده می کنی؟ چرا؟
Kuroky: من فقط عدد های 1،2  و 3 را برای استفاده از Item ها Bindمی کنم چون این جوری خیلی راحت تر می توانم از Itemها استفاده کنم.

سایبرگ: فکر می کنی تا چند سال دیگه تو این سطح بازی خواهی کرد؟
Kuroky: تا زمانی که باور داشته باشم. اگر من تفریح کردن رو متوقف کنم بازده من بسرعت افت شدید خواهد کرد.

سایبرگ: دلیل اصلی موفقیت شما چیست؟
Kuroky: پاسخ دادن به این سئوال واقعا سخته اما من  فکر می کنم این به روش و رفتار بستگی داره، این خیلی مهمه که آدم بداند که کی هست. اطمینان بیش از حد و یا اطمینان کممی توانه تاثیر بسیار برروی بازده داشته باشه. همچنین داشتن دوست های خوب در صحنه DotA خیلی مهم است DotA بازی تیمی است و شما نیاز دارید ارتباط صمیمی با هم تیمی های خود داشته باشید.


سئوالات کوتاه:

 • بهترین بازیکن DotA: Puppey
 • بهترین تیم: ما بهترین خواهیم بود.
 • Lan یا آنلاین: Lan
 • بهترین بازی ات: بازی MYM pride #4 finals ( WorldEaters vs DoTa )
 • غذای ایرانی: بهترین غذا، خیلی خوشمزه است
 • بازیکن مورد علاقه ات در ابتدا: Chill (from worldeaters)
 • بازیکن مورد علاقه ات در حال حاضر: Puppey!
 • تینکر: هیروی من احتمالا :D
 • Loda: بازیکن خوب
 • : KS.INT or MYM متاسفم خیلی سخت پاسخ این سئوال
 • فیلم، بازیگر مورد علاقه: فیلم: The Breakfast Club بازیگر: Neil Patrick Harris
 • موزیک و ژانر مورد علاقه:  rock&trance، موزیک مورد علاقه ای ندارم همه رو دوست دارم

کورو جان خیلی ممنوم بخاطر وقتی که صرف کردی اگر حرف ناگفته ای باقی مانده لطفا به ما بگو:
سلام به همه، من واقعا خوشحالم که با شما مصاحبه کردم چون من هیچ تماسی با طرفدارانم در ایران ندارم. من همچنین خوشحالم که ایران جامعه DotA بازی به این بزرگی داره و امیدوارم تیم ها DotAی ایران بتوانند خود را در مجامع بین الملی به اثبات برساند و خودی نشان دهند.
تقدیم به همه علاقمندان DotA  در ایران.


لینک های مفید:

 


 

English Version

Interviewer: Babak "Hashemi" Bobster

November 2009


it's my pleasure to give you this interview, I hope my iranian fans will enjoy it. I am happy you contacted me, so I can talk to my mates in Iran.

Cyberg: As the first question, please fully introduce yourself.
hey all, my name is kuro salehi takhasomi, I'm now 17 years old and I'm still attending school. as most of you know, I'm iranian in my blood, but born in germany.

Cyberg: Have you ever been in Iran, if yes, which city and when?
I have been in Iran twice in my life, I've visited teheran were some of my relatives live. I've also visited my fathers home city Rasht, it was very nice. furthermore I've been to Langerud, the home of my mother.

Cyberg: When do you start playing Dota (How old were you at that time?)? Did you first play WC3 (I mean melee maps) and then turn into DOTA or it was the other way?
I started playing dota about 5 years ago. I was around 12-13 years old, so i started with a very young age haha. In the beginning i played alot of meele maps, but when I started playing DotA I stopped playing ladder.

Cyberg: What was the best patch of Dota and why? Do you still play that patch for fun?
I really like the current version (6.64), so I would call it the best patch for DotA.

Cyberg: How do you create new strategies? Does it just come to your mind or you come up with them through counseling your teammates?
I think about strategies alot in my freetime, suddenly my head thinks " this might be a really good strat " so I write it down. After that, I test it with my teammates if it might be a good strategie or not.

Cyberg: When you and your teammates are done creating a new strategy, do you think of its counters too? Please describe your methodology.
Yea, it's very important to think of possible counters to your hero combinations. If a strategy has too many counters, it might be a bad idea to use it, so it's effective to think of possible counters as soon as possible.

Cyberg: This one is one the most frequent questions that Cyberg.ir users wanted us to ask you. How do you pick heroes in your teams? What are the main concerns you and your reverent teammates assuming?
Well, it depends on my teams. In Ks.int, puppey and I did most strategies together but he was the captain, so he had the last word mostly. In MYM, I took the captain role so I am thinking of hero strategies and combinations myself mostly, but my teammates help me during the picking phase. Our main concerns mostly focus on the strengh of the strat in matter of push, gank and lategame ability, but we also try to think about our opponents - if we know that our opponent play certain strategies well, we mostly ban their key heroes.

Cyberg: Name a super powerful pick for 5vs5 and also 3vs3 games.
Hm, it always depends on you playstyle, but I think for 5vs5 Zeus/Spectre/Lion/Warlock/
Sandking can be very dangerous, you can swap lion with venge if your opponent already picked it. I would lane Spectre/Warlock together, Lion or Vengeful Spirit with Sandking and put Zeus solo. These heroes have alot of fighting power, and you have Spectre for nice lategame. For 3vs3, I think Tinker/Bane elemental/Viper is good, because you have very strong solo lanes, everybody of them can dominate his solo lane. You could swap one of them with Rhasta.

Cyberg: How many hours do you practice per day?
Normally we practice 2-5 hours, it varies.

Cyberg: Do you play for fun when you are playing Dota during a normal day or you just play serious games?
I play sometimes public for fun, but I rather train with my team :)

Cyberg: What’s your favorite hero? And why?
Haha this is a hard question for me, because my favorite hero changes so much. But mostly I really like to play Qop, Tinker or Meepo.

Cyberg: When you see an imbalance issue or either have a new idea, do you email IceFrog? Or you just try to adopt yourself to this matter?
Usually I try to adapt, but the beta testers and Icefrog ask me sometimes about balance issues and I try to help them.

Cyberg: What’s your favorite style of playing? Ganging, farming or support or…?
I like Ganging the most, it's alot of action and nice to play, but my playstyle is a mix of ganging and carry.

Cyberg: If you want to create your own team, which players will you invite?
Hmm, I like my current team alot so I wouldn't want to change :)

Cyberg: Have you ever watched Iranian Dota teams play? Do you know any Iranian team?
Yes, I watched reborn once, when they attended ESWC paris last year. I don't know other iranian teams, sorry. It's hard to get information about iranian teams, I don't see them playing much internationally.

Cyberg: Have you considered coming to Iran in order to visit your country and also be among Iranian gamers for a little while?
haha, maybe on day? who knows! :D

Cyberg: What is your gaming gear (mouse and keyboard and headset)?
I use a razer diamondback mouse, a logitech keyboard and a sennheiser neckband headset.

Cyberg: Do you use any special application for binding keys? Why?
I only use number 1, 2 and 3 for my item hotkeys, it's more comfortable to use my items that way.

Cyberg: How many years do you think you can still play at this level?
As long as I believe in me. If I stop having fun, my perfomance will drop quickly.

Cyberg: What are the main reasons of your success?
It's hard to say, but I think it's a matter of attitude, it's important to know who you are - overconfidence or low confidence can influence your perfomance alot. It's also important to have good friends in your dota scene, DotA is teamgame so you need to have good friendship between your team.

Cyberg: And here is some short question:

Best Dota player?
Puppey
Best team?
We will know after smm! haha :)
LAN or online?
LAN!
Your best game?
MYM pride #4 finals ( WorldEaters vs DoTa )
Iranian food?
best food! so delicious :D
Favorite player at first?
Chill (from worldeaters)
Favorite player now?
Puppey!
Tinker?
my hero maybe? hah :D
Loda?
good player
KS.INT or MYM?
Both! sorry, too hard to answer ;)
Favorite movie/actor/actress?
movie: The Breakfast Club, actor: Neil Patrick Harris
Favorite song/genre of music
genre: rock&trance, no favourite song, love them all!

Really thank you for your time dear Kourosh. If there is anything untold, please share it with us: Hey all, I am happy to give you this interview, since I don't have any contact to my fans in Iran. I am also happy to see that Iran has such a big DotA community, I hope an Iranian DotA team can prove themselves internationally and rock the scene. shoutouts to all dota lovers out there!

Interview by cyberg.ir



آخرین بازنگری در تاریخ جمعه ، 19 شهریور 1389 ، 11:02
مطالب بیشتری که در این بخش خواهید یافت: « مصاحبه با Reborn بعد از ESWC مصاحبه با حمیدرضا Knotir دانشمند »

نظر خود را مطرح کنید

وارد نموده اطلاعات درخواست شده در فیلد های ستاره دار اجباری است
استفاده از کدهای HTML مجاز است

شما وارد نشده اید.

نظرسنجی

کدام رو ترجیح می دهید

جهت شرکت در نظرسنجی لطفا عضو سایت شوید

آمار آنلاین


آمار حاضرین:
 • 8 مهمان

آخرین اعضاء:

کل اعضاء: 8127